Dinosaur: 1. Mark Milton 53t Ind; 2. La Faye
McCarver
13t H-D; 3. Bill Kirakidis 66b Tri.
Classic 250: 1. Tom Horton 55 Suz; 2. Bruce
Reynalds
28z Bul; 3. Jeff Lessley 12e Bul;
4. Tim Moore 21r R-E; 5. Kevin Jones 77 H-D.
Classic 500/750: 1. Jeff Apple 27h Tri; 2. Joe
Pape 75s H-D; 3. Bill Kirakidis 66b Tri
4. David Brown 51z; 5. La Faye McCarver 13t H-D.
Classic Open: 1. Tom Horton 55 Tri; 2.
Stuart
Carrdott 58q Tri; 3. Chris Apple 2x Tri.
250 Sportsman: 1. Tom Horton 55 Bul; 2. Manny
Crummett 17j Bul; 3. Brad Holt 50s Bul;
4. Brian Coakley 51 Bul; 5. Scott Shoup 79r Hon; 6.
Jeff
Lessley 12e Bul.
250 Novice: 1. Mike Riddell 225g Yam; 2. Craig
Johnson 4z Bul; 3. Cliff Nagatori 209 Bul;
4. Dave Cheney 52c Yam; 5. Donnie Dassch 48 Bul; 6.
Bruce
Brown 66 Yam; 7. Brad Riley 319 Yam.
600 Sportsman: 1. Rick Hocking 13 Bul; 2. Bruce
Reynolds 28z; 3.Tom Horton 55 Hon;
4. Brad Holt 50s Bul; 5. Bob Graves 88y Yam; 6. David
Brown 51z BSA.
600 Novice: 1. Doug Nation 91u Yam; 2.
Dave
Cheney 52c Yam; 3. Lenny Rodrigas 4r BSA;
4. Gary Swan 44n Tri; 5. Brad Rudy 319 Kaw; 6 Phil
Brown
4a BSA.
750 Sportsman: 1. Tom Horton 55 Yam; 2. Greg
Wilburb
32a Tri; 3. Jim Monegan 31m Nor;
4. Brian Coakley 51 Yam; 5. Clyde Dennen 23d Nor; 6.
Tom Howard 31z Tri; 7. Jim Gardner 21 Yam.
750 Novice: 1. Fred Berger 97 Tri; 2. Don
Barmakian
55z Yam; 3. Bill Blythe 9j Tri.
70’s Singles: 1. Joe Steffens 6j Yam; 2. Mike
Gonzales 32y Yam; 3. Tom Horton 55 Hon;
4. Keith Brandford 33 Yam; 5. Jim Street 12e Yam; 6.
Jay Gosvenor 96d Yam;
7. Manny Austin 57 Yam; 8. Scott Shoup 79r Hon; 9. Al
Ludwigsen 2y Yam.
+ 35 Vet: 1. Greg Wilburb 32a Tri; 2. Gary
White
74r Tri; 3. Brian Coakley 51 Yam;
4. Tom Horton 55 Yam; 5. Mike Szura 88d Bul.
+50 Senior: 1. Jim Monegan 31m Nor; 2. Rick
Brewer
73b BSA; 3. Bud Riddle 96w Hon;
4. Warren Adams 58u Tri; 5. Mike Vail 35w Hon.
+60 Super Senior: 1. Ron Gould 45 BSA; 2. Micky
Alzola 49y Tri; 3. Marshall Jennings 29r Yam;
4. Hank Cosio 50n BSA; 5. Tom Howard 31z Tri; 6.
Allen Gridler 86d H-D.
Pro: 1. Elliot Iverson 54 W-R; 2. James Street
12e Yam; 3 Keith Bradford 33 Yam;
4. Rob Reed 59e W-R; 5. Ray Co 11e Hon.
Bomber: 1. Keith Bradford 33 Yam; 2. Jim Gardner
21b Yam; 3. Brenton Tatom 35t Yam.
AHRMA Western Regional Points for 2000